Olek Olkowski vel Olaf

Olek Olkowski vel Olaf

Perkusista

Zamiłowanie do grania rozbudził w nim ojciec, zabierając na próby swojego zespołu „TROPS” grającego w latach 1975 – 1985. Początki muzyczne i pierwsze koncerty sięgają szkoły podstawowej, lecz prawdziwy wir przygód muzycznych rozpoczął w wieku 17 lat, poznając muzyków szukających perkusisty do „poważnego projektu”. Był nim zespół Hypnosis z Rogożna. Zaowocowało to nagraniem płyty – kasety (wówczas to były płyty) pod tytułem „Life is brutal and full of zasadzkas” wydanej przez wydawnictwo Bird Fox. Zespół był mocno zakorzeniony w muzyce hard rockowej, grając jako suport Acid Drinkers koncertował w całym kraju.  W 1994 roku zagrał pierwszy duży koncert, podczas legendarnego festiwalu w Jarocinie przed prawie czterdziestotysięczną publicznością.
W tym samym roku, z inicjatywy Bartosza Humpicha i Przemysława Myszkowkiego powstał zespół Harvest Time, do którego dołączył Olek Olkowski, jako perkusista country.
Grupa w roku 1995 nagrała w studio Hellenic płytę pod tytułem „Z miasta do miasta”, która otworzyła drzwi do świata country.
Pierwszy koncert w pełnym, sześcioosobowym składzie zagrał w Warszawie w Ośrodku Kultury Ochoty.
Tak wyglądały początki Harvest Time:
 • Lipiec 1995

  Udział w III Pikniku Country pod Platanem.
  Udział w Festiwalu Piknik Country Mrągowo’95,który to występ połączono z premierą płyty pt”Z miasta do miasta”.Koncert zarejestrowała TVP pr.2.
 • Styczeń 1996

  Udział w programach telewizyjnych „COUNTRY CLUB”- TVP pr.2, „PARTYTURA” – TVP pr.1,”COUNTRY BAR” – TV Katowice, „MEDLEY” – PTV POZNAŃ, oraz TV ASTRA(Piła).
 • Maj 1996

  Udział w Festiwalu Country Top w Warszawie.
 • Czerwiec 1996

  „Międzynarodowy Piknik Country Wola’ 96” w Poznaniu.
 • Lipiec 1996

  Udział w koncercie z okazji urodzin RADIA RMI – Poznań.
 • Sierpień 1996

  Koncert na IV Pikniku Country pod Platanem.
 • Wrzesień 1996

  Laureat nagrody Ogólnopolskiego Festiwalu Country w Kielcach dla najbardziej obiecującej grupy młodego pokolenia.
 • Sierpień 1997

  Udział w Pikniku Country w Mrągowie
Kolejne lata przyniosły ponad 80 koncertów rocznie w całym kraju.
Skład zespołu kilkukrotnie ewoluował co pozwoliło na wydanie w 2002 roku kolejnej płyty pod nazwą „Najlepsze Country”.
Kompozycje „Z miasta do miasta „oraz „Nasz los” znajdują się także na płycie Polskie Trucker Country 4 wydanej przez BBZ Kraków
Z zespołem Harvest Time zagrał koncerty u boku takich gwiazd jak Wanda Jackson, Kris Kristofferson, „The RUBBETS”, Cole Garrity, Victoria Shaw, Stevie Wariner, George Hamilton czy zespół Smokie.
Po wielu wyczerpujących koncertowo latach Olek Olkowski podjął współpracę z zespołem Hagar, znów w okolicach doznań rockowych. Po nagraniu singla zespół zagrał ponad 100 koncertów, a promowany utwór „Gwarna” utrzymał się aż osiem tygodni na pierwszym miejscu radiowej listy przebojów.
W 2015 roku podjął współpracę z zespołem Cashflow jako perkusista country, grając kilkadziesiąt koncertów rocznie, występując na największych festiwalach country, koncertując w kraju i za granicą. To tu poznał Łukasza i Roberta, z którymi do dziś tworzy zgrany team, bawiący się muzyką – GOOD TIME