Bartosz Humpich

Bartosz Humpich

Swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku 8 lat, kiedy został członkiem Chóru Chłopięcego Poznańskie Słowiki Państwowej Filharmonii w Poznaniu pod dyrygenturą Stefana Stuligrosza. Doświadczenie estradowe i artystyczne zdobywał biorąc udział w wielu tournée po Europie i nagraniach studyjnych. Jako jeden z sześciu przedstawicieli chóru brał udział w przedstawieniu operowym „Czarodziejski flet” W.A. Mozarta w Teatrze Wielkim w Poznaniu oraz w nagraniu płyty Eleni „Kolędy Polskie”, która to zdobyła status platynowej.
W roku 1994 założył zespół „Harvest Time”, z którym jako wokalista country odniósł wiele sukcesów estradowych, m.in. występując wielokrotnie podczas koncertów z cyklu Piknik Country w Mrągowie.
W roku 1995 z Harvest Time nagrał pierwszą w Polsce płytę country na nośniku CD pod tytułem „Z miasta do miasta”. Tytułowy utwór „Z miasta do miasta”, współautorstwa Bartosza Humpicha stał się rozpoznawalną wizytówką zespołu, a podczas występów w „debiutach” w Mrągowie (1995), rozbrzmiewał na ustach tysięcy fanów. Od tej pory wraz z Harvest Time zagrał około tysiąca koncertów przez prawie 15 lat. Kompozycje „Z miasta do miasta „oraz „Nasz los” znajdują się także na płycie Polskie Trucker Country 4 wydanej przez BBZ Kraków
Bartosz Humpich współpracował z wieloma świetnymi muzykami sceny poznańskiej i krajowej. Występował na jednej scenie z takimi gwiazdami jak Wanda Jackson, Kris Kristofferson, „The RUBBETS”, Cole Garrity, Victoria Shaw, Stevie Wariner, George Hamilton czy zespół Smokie.
W roku 2002 Harvest Time nagrał swoją drugą płytę „Najlepsze Country”.
Zamiłowanie do nurtu country odzwierciedla także życie zawodowe.
Od ponad 25 lat związany z hodowlą i tresurą koni. Zawodnik na poziomie międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody oraz wkkw, trener mający na koncie sukcesy wielu utalentowanych młodych zawodników, startujących w zawodach ogólnopolskich, Pucharach Polski Dzieci i Młodzieży, Olimpiadach Młodzieży i wielu innych imprezach, za których osiągnięcia sportowe wielokrotnie nagradzany był wyróżnieniem Wielkopolskiego Związku Jeździeckiego.

Leave a Reply